بهار – فنر – چشمه استفاده استراحت فناوری

بهار – فنر – چشمه: استفاده استراحت فناوری ارتباط استراحت پروژه زندگی تمرکز ایمیل فناوری

گت بلاگز وب‌گردی با این روش ها بین کار و زندگی تان تعادل ایجاد کنید

همه ما شنیده‌ایم که توازن بین زندگی و کار یعنی ایجاد توازن بین دوره‌ای از وقت در برابر یک لحظه خاص. ولی از طرفی هم می‌دانیم که لحظات هر روز ما می‌توانند بسیار سخت و طاقت‌فرسا باشند.

با این روش ها بین کار و زندگی تان تعادل ایجاد کنید

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، همه ما شنیده ایم که توازن بین زندگی و کار یعنی ایجاد توازن بین دوره ای از وقت در برابر یک لحظه خاص. ولی از طرفی هم می دانیم که لحظات هر روز ما می توانند بسیار سخت و طاقت فرسا باشند. در حالی که یافتن یک موقعیت خوب و انعطاف پذیر، برنامه ریزی جهت رفتن به مرخصی، عوض کردن مکان زندگی به منظور کوتاه کردن فاصله منزل تا محل کار، یا به خاطر سپردن آن که این سرنوشت شلوغ بالاخره به آخر می رسد، هر لحظه جزء دغدغه های ما هست؛ ولی سئوال مهم آن است که الان چه کاری می توانیم انجام دهیم که زندگی ما کمی بهتر شود، بدون آن که عوض کردن خیلی عمده ای در زندگی و کار خود به وجود بیاوریم؟ اگر مایل هستید جواب این پرسش را پیدا کنید از همین حالا این ۵ روش را امتحان کنید:
لازم نیست که هر روز تا غروب کار کنید

عبارات مهم : استفاده – استراحت

وقتی می گویند غروب شده است هست، یعنی وقت دست کشیدن از کار هست. فناوری های اداری در طی سالیان اخیر تغییرات زیادی کرده است: قبلا هنگامی که در راه بودیم؛ مریض بودیم؛ یا در منزل به سر می بردیم راه های زیادی جهت انجام کارها نبود. ولی با پیشرفت فناوری این امر میسر شده است هست. ولی این که ما باید هر لحظه کار کنیم و اصلا نمی توان زمانی از روز را دست از کار کشید درست نیست. بعد از اتمام کار روزانه خود تلاش کند زمانی را به استراحت و تمرکز روی جنبه های دیگر زندگی تخصیص داده شده است دهید. بعد از چندین ساعت کار بی وقفه مورد نیاز است که استراحت کرد. من جهت خودم قاعده ای دارم: اگر کسی گوشی را برداشت و بعد از سال ها خواست سراغ مرا بگیرد، ایرادی ندارد؛ در غیر این صورت می تواند تا شروع روز کاری بعد صبر کند.
5 روش جهت ایجاد توازن زیاد بین کار و زندگی
وقتی دور از محل کار هستید؛ به مانیتور، ایمیل یا سایر وسایل ارتباطی نگاه نکنید
توجه به این قضیه و پایبندی به آن کار مشکل هست. ما این روزها جهت آن که زندگی خود را راحت تر و راحت تر کنیم دستگاه های زندگی و کار خود را یکی کرده ایم. جریان ناتمام و همیشگی دریافت ایمیل یا پیغام می تواند فرد را به مرز جنون و دیوانگی برساند. مطالعات نشان داده چک کردن دائمی ایمیل با این که کار راحت و نه چندان مهمی به نظر می رسد ولی اعتیاد آور هست. اگر پشت کامپیوتر خود در محل کارتان نباشید؛ ولی با این حال دائما در حال چک ایمیل و سایر راه های ارتباطی باشد به این معنی است که در قطع ارتباط خود با کار موفق نبوده اید و با این روش نمی توانید روی جنبه های دیگر زندگی تمرکز داشته باشید. بعد همین الان این زنجیر را پاره کنید. به مدیر خود؛ کارمندان و همکاران بگویید اگر که شما را در محل کار پیدا نکردند عالی ترین راه جهت ارتباط با شما تلفن است.
شاید کمی ترسناک به نظر برسد ولی واقعا اینطور نیست. به وقت هایی فکر کنید که تلاش داشتید از طریق ایمیل یا پیغام با کسی تماس داشته باشید. اگر جوابی از آن ها دریافت نمی کردید و کارتان مهم بود با او تماس می گرفتید یا این که نهایتا تا روز کاری بعدی صبر می کردید. تلاش کنید عادت خود را عوض کردن دهید. یک وقت ۱۵ دقیقه ای در هنگام عصر یا اول صبح جهت چک ایمیل و سایر برنامه ها تخصیص داده شده است دهید؛ البته اگر که واقعا نیاز دارید چنین کاری بکنید. بعد از چند هفته احتمالا به این نتیجه می رسید که نیازی به این کار ندارید.
به آخر هفته ها به چشم مرخصی نگاه کنید
آخر هفته یعی زمانی جهت استراحت؛ بازیابی و تجدید قوا. بعد وقت را هدر ندهید. یک وقت مشخصی را به عنوان وقت مرده خود در نظر بگیرید (مثلا ۵ بعد از ظهر روز جمعه) درست به مانند روزهای کاری هفته که ساعت ۵ بعد از ظهر کار شما تمام می شود. بعد از آخر هفته خود لذت ببرید. در برابر آنلاین شدن در جمعه شبها مقاومت کنید. این عادت را کسانی گسترش دادند که دوست دارند از هفته کاری تازه جلوتر باشند. این کار نه نیاز هست؛ نه مهم است و نه اصلا عملی و کاربردی هست. از عصر جمعه های خود لذت ببرید و شنبه صبح پرانرژی سر کار بروید. شاید بااهمیت ترین فایده کار نکردن در عصر جحعه آن است که شنبه صبح با حجم زیادی از ایمیل ها و پیغام های افرادی روبرو می شوید که علی رغم شما نتوانسته اند آفلاین بمانند و از وقت استراحت خود لذت ببرند.
همیشه خود را سرحال بیاورید
خیلی ها فکر می کنند باید از وقت شخصی خود در آخر هفته ها و یا عصر روزهای کاری صرف نظر کنند چون کار آن ها ایجاب می کند این گونه واکنش‌ها کنند. شاید بعضی اوقات درست باشد. ولی معنی آن؛ این نیست که هیچ گاه جهت خود وقت نگذارید؛ هر لحظه تلاش کنید کاری کنید که سرحال بیایید. زمانی که درگیر پروژه های مشکل هستید طبیعی است که هفته های شلوغ و پرکاری را پشت سر بگذارید. بعد از اجرای پروژه یک یا دو روز به خود استراحت بدهید. از این وقت جهت رسیدن به خودتان استفاده کنید؛ به کارهای شخصی خود برسید یا این که فقط استراحت کنید و خود را بازیابی کنید. هر چقدر از خود مایه بگذارید؛ سازمانی که در آن کار می کنید از شما می گیرد. بعد هیچ گاه تمام انرژی خود را اختیار آن ها قرار ندهید. اگر هم احساس کردید که آن ها زیاد از سهمشان از نیروی شما استفاده می کنند؛ منتظر وقت مقتضی باشید تا آن را بعد بگیرید.
از تحرک و پویایی جهت خلاقیت و نوآوری استفاده کنید؛ هر لحظه در اختیار نباشید
فناوری شکل کار کردن ما را عوض کردن داده و این به عهده شما است که طوری از آن استفاده کنید که بیشترین کارایی را داشته باشد. این یعنی فکر کردن دوباره به پویایی و تحرک. زمانی که در سفر هستید یا نیاز دارید به مکانی فرار کنید که هم ساکت تر هست؛ و محیط کمتر تمرکز شما را از بین می برد راحت تر می توانید خود را جهت پروژه بعدی آماده کنید؛ شاید هم باید کار ناتمامی را تمام کنید ولی به علت آن که مجبور هستید محل کار را سریعتر ترک کنید تا فرزندتان را از مدرسه بردارید این امر میسر نمی شود. استفاده از فناوری گوشی تلفن همراه به طریقی که موجب پیشرفت زندگی شود خیلی خوب و مهم هست. ولی به هیچ عنوان از آن جهت کار طولانی مدت استفاده نکنید؛ گاهی اوقات نیاز است تا فقط به خودتان و پرسشها شخصی که دارید توجه کنید و ارتباط خود با کار را قطع کنید.
پیاده سازی این ۵ روش بسیار راحت است و نیازی به کار خاص یا عوض کردن مهم در زندگی ندارد. اگر از آن ها استفاده کنید؛ تاثیری که روی زندگیتان خواهد گذاشت ممکن است شما را متعجب کند: هم زیاد به خود و زندگی می رسید و هم کارایی شما در محیط کار بالاتر می رود. برقراری توازن و تخصیص داده شده است وقت جهت کارهای شخصی به شما این اطمینان را می دهد که در محل کار هم خلاق باشید و هم مثمرثمر.
منبع:برترینها
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: استفاده | استراحت | فناوری | ارتباط | استراحت | پروژه | زندگی | تمرکز | ایمیل | فناوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz