بهار – فنر – چشمه استفاده استراحت فناوری

بهار – فنر – چشمه: استفاده استراحت فناوری ارتباط استراحت پروژه زندگی تمرکز ایمیل فناوری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مسئله عرضه در پرتقاضاترین گروه متراژی مسکن

به‌رغم اینکه بیشترین معاملات آپارتمان مسکونی در ماه گذشته، در گروه واحدهای ۶۰ تا ۸۰ مترمربعی انجام شده است هست، کمترین عرضه آپارتمان‌های نوساز و تازه‌ساز در این

مسئله عرضه در پرتقاضاترین گروه متراژی مسکن

مسئله عرضه در پرتقاضاترین گروه متراژی مسکن

عبارات مهم : بازار

به رغم اینکه بیشترین معاملات آپارتمان مسکونی در ماه گذشته، در گروه واحدهای ۶۰ تا ۸۰ مترمربعی انجام شده است هست، کمترین عرضه آپارتمان های نوساز و تازه ساز در این گروه متراژی صورت می گیرد و کمبود فایل در این دامنه متراژ، در بازار مسکن مشهود هست.

به گزارش دنیای اقتصاد ، پرتقاضاترین گروه متراژی مسکن در وقت حضور تقاضای مصرفی به خاص منزل اولی ها در بازار، دامنه ۶۰ تا ۸۰ مترمربع هست. بر اساس تازه ترین گزارش بانک مرکزی، در ماه گذشته سهم این آپارتمان ها از کل معاملات مسکن حدود ۲/ ۲۷ درصد بود که در این میان واحدهای ۶۰ تا ۷۰ مترمربعی با سهم ۱۵ درصدی از معاملات، از تمام گروه های متراژی دیگر پیشی گرفتند. این در حالی است که کمتر از ۵ درصد از کل آپارتمان های تکمیل و عرضه شده است به بازار مسکن پایتخت کشور عزیزمان ایران در سال گذشته، در این گروه متراژی قرار داشته و این سهم ناچیز اصلا تناسبی با میزان تقاضا ندارد.

این اوضاع موجب شده است سهم واحدهای نوساز تا ۵ سال ساخت از معاملات مسکن طی یک روند مستمر از ابتدای سال گذشته تاکنون رو به کم کردن بگذارد، طوری که در خرداد ماه نیز تنها ۴۳ درصد از آپارتمان های فروخته شده است در تهران، در این گروه سنی قرار داشتند. به بیان دیگر با توجه به اینکه واحدهای نوساز تکمیل شده است در گروه متراژی پرتقاضا اندک هست، زیاد متقاضیان مسکن ناگزیر می شوند به خرید واحدهای میانسال و کهنسال با سن بنای ۶ تا ۲۰ سال روی بیاورند.

مسئله عرضه در پرتقاضاترین گروه متراژی مسکن

مشکل عرضه در واحدهای کوچک و میان متراژ پرتقاضا کاملا جدی است و به نظر می رسد هنوز هم تعداد این واحدها در مقایسه با عمده فایل های موجود در بازار مسکن اندک هست. واسطه های ملکی ضمن تایید کمبود ساخت و ساز در این گروه متراژی طی چند سال گذشته که اکنون عواقب آن در بازار مشهود هست، به این عنوان هم اشاره می کنند که در هفته های اخیر فایل های ۶۰ تا ۸۰ متری تازه ساز موجود نیز با قیمت های گزاف و بیش از قیمت قطعی آخرین معاملات عرضه شده است اند و در نتیجه مدت بیشتری در صف انتظار معامله باقی می مانند.

واژه های کلیدی: بازار | آپارتمان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz